fbpx

Forvita D3 4000 IE

235.00ден

Придонесува за:

  • Нормален раст и развој на коските
  • Одржување на нормална функција на имуниот систем и соодветен одговор при воспалителни процеси
  • Одржување на здрави коски и заби
  • Одржување на нормална мускулна функција
  • Нормална апсорбција и искористување на калциум и фосфор, како и одржување на нормални концентрации на калциум во крвта
  • Нормална клеточна делба

Дозирање
Возрасни над 18 години: една филм-обложена таблета од 100 μg (4000 IU) дневно.

Состав
Една филм-обложена таблета содржи 100 μg Витамин D3 (Cholecalciferol) што е еквивалентно нz 4000 IU.
Не содржи: шеќер, вештачки бои, ароми и засладувачи, глутен,  лактоза, конзерванси, натриум.

Пакување
100 филм-обложени таблети во пластичен контејнер со пластично капаче безбедно за деца.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Forvita D3 4000 IE”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *