fbpx

Forvita Anti-Stress таблети

169.00ден

Идеална комбинација за ослободување од стрес и напнатост .

СОСТАВ             

1 филм-обложена таблета содржи: 50 mg магнезиум  во форма на магнезиум лактат и 2 mg витамин Б6

Се препорачува при:

 • стрес
 • намален имунитет
 • зголемена физичка или психичка активност
 • зголемена иритабилност
 • небалансирана исхрана (еднолична исхрана, диети)
 • честа употреба на лекови за регулирање на столицата (лаксативи)
 • нередовен начин на живот (пушење, прекумерно пиење алкохол, кафе, чај)
 • лошо расположение и несоница
 • проблеми со концентрацијата и помнењето
 • мускулни грчеви
 • пред-менструален синдром

Магнезиум –  минерал од витално значење, кој организмот не може сам да го синтетизира. Неопходен е за нормален клеточен раст, снабдување на клетките со енергија,  активацијата на бројни ензими,  правилно функционирање на нервниот, мускулниот систем,  срцето и коските (ги помага  процесите на формирање и ресорпција на коските).

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Forvita Anti-Stress таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *