fbpx

Feminorm добра ноќ

545.00ден

Делува поволно на менопаузата, сонот и активностите на вегетативниот нервен систем. Ја помага хормонската активност за време на климактериум и делува поволно на менструалниот циклус кај девојки и жени.

Состав:                             Во 1 капсула       Во 2 капсули

Екстракт од цветови на црвена детелина      250 mg                              500 mg

(Trifolium pratense flower heads extr.)

Екстракт од корен на сребрен кохош              30 mg                                60 mg

(Cimicifuga racemosa root extr.)

Мелатонин (Melatonin)                                          3 mg                                 6 mg

Други состојки: згуснувач: Малтодекстрин, емулгатор: магнезиум стеарат, растителна капсула: (хидроксипропил метилцелулоза, бои: црвен железен оксид, титаниум диоксид).

Намена

Делува поволно на менопаузата, сонот и активностите на вегетативниот нервен систем. Ја помага хормонската активност во климактериум и делува поволно на менструалниот циклус кај девојки и жени.

Употреба

1-2 растителни капсули, навечер пред спиење.

Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Да не се користи како замена на разновидна исхрана.

Чување

На суво, недостапно за деца место, на температура под 25˚С

Производител

Начин на издавање

,

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Feminorm добра ноќ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *