fbpx

Entan капсули за циркулација

495.00ден

Етан содржи 80 mg проантоцианидин и 40 mg стандардизиран екстракт од гинко билоба во една капсула.

Што содржи Entan?

Етан содржи 80 mg проантоцианидин и 40 mg стандардизиран екстракт од гинко билоба во една капсула. Процесот на стандардизација ја обезбедува чистотата и ефикасноста на секоја капсула на Етан.

Како дејствува?

Entan го подобрува снабдувањето со крв во ретината, екстремитетите, ушите и мозокот. Го зајакнува колагенот и еластинот. Ги зајакнува ѕидовите на крвните садови. Има анти-воспалително дејство. Ја забрзува циркулацијата на периферната крв и лимфата. Ги спречува тромбоцитите да се слепуваат (вид бели крвни клетки), го подобрува протокот на крв и го спречува затнувањето на садовите. Со тоа, полесно се разнесува потребниот кислород и хранливите материи. Покрај тоа, Entan има моќно антиоксидантно дејство и на тој начин ги штити садовите и клетките од оштетувачкиот ефект на слободните радикали.

Кога да се користи Entan?

  • Нарушено крвоснабдување во мрежницата (ретината)
  • хронична венска и лимфатична инсуфициенција на долниот дел
  • екстремитети (проширени вени, лимфом, хемороиди)
  • периферни васкуларни заболувања, на пр. кај дијабетес, Raynoud-ов синдром и други.
  • вртоглавица и тинитус
  • пост-оперативен и пост-трауматски едем
  • церебрална атеросклероза и состојби после инсулт
  • да се подобри меморијата и концентрацијата

Дали постојат научни докази за Entan?

Состојките на Entan се едни од најпроучуваните природни производи во светот. Постојат стотици научни студии кои го докажуваат нивниот ефект во различни услови, како што се, на пример, оштетен ретинален проток на крв, хронична венска и лимфатична инсуфициенција на долните екстремитети, подобрување на меморијата и мисловните процеси, церебрална атеросклероза, тинитус, вртоглавица и периферна васкуларна болест.

Дали има несакани ефекти?

Кога правилно се применува, Entan е практично безопасен. Кога се дава истовремено со антикоагуланси , Entan го потенцира нивниот ефект.

Како да го користите Entan?

По 1 капсула 1-2 пати на ден по оброкот.

Како да го чуваме?

На суво место на температура под 25 ° C, недостапно за деца.

Entan® е заштитен знак. Производот е произведен во согласност со барањата за добра производна пракса.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Entan капсули за циркулација”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *