fbpx

Анги Септ мед и липов цвет пастили

198.00ден

Наменети се за ублажување на симптомите на инфекции на грлото и усната шуплина и ублажување на придружната назална конгестија. Се препорачува употреба при потреба од превенција од бактериска инфекција при настинка.

Д-р Тајс Анги Септ се употребуваат за превенција и третман на инфламаторни и инфективни болести на фарингсот и ларингсот како што се:

–   болка во грлото, зарипнатост, болки при голтање
–   настинка
–   тонзилитис
–   инфламација на мукозната мембрана и гингивата
–   фарингитис.

Изглед и содржина на пакувањето:

24 пастили (блистер 2 x 12)/кутија

Традиционален хербален лек

“Пред употреба внимателно да се прочита упатството! За индикациите, ризикот од употребата и несаканите дејства на лекот консултирајте се со Вашиот лекар или фармацевт”

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Анги Септ мед и липов цвет пастили”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *