fbpx

Dr. Theiss Анги Септ жалфија пастили

198.00ден

Д-р Тајс Анги Септ е наменет за превенција и третман на инфективно- воспалителни болести на грлото и усната шуплина и за ублажување на  придружната назална конгестија. Се препорачува употреба при превенција од инфекција на грип.

Комбиниран локален антисептик и терапевтско средство за грлото и усната шуплина со тројно дејство  – антибактериско, противвоспалително и антисептично (дезинфициентно).

Картонската кутија содржи блистер/PVC/PVdC фолија со 24 пастили (блистер 2 x 12)/кутија, упатство за употреба.

 

Индикации за употреба на Д-р Тајс Анги Септ

  • болка во грлото (црвенило, чувство на горење), зарипнатост, болка при голтање (чувство на гребење и печење/пецкање),
  • настинка, ангина,
  • тонзилитис, ларингитис, фарингитис,
  • воспаление на мукозната мембрана во усната шуплина, гингивата.

Ако симптомите на Вашата болест се влошат или не се подобрат во тек на 3-4 дена, тогаш мора да појдете на лекар.

 

При употреба придржувајте се до упатството, бидејќи во спротивно лекот нема правилно да делува. Ако не сте сигурни консултирајте го Вашиот лекар или фармацевт.

Дозирање

Возрасни и деца постари од 6 години: на секои 2-3 часа постепено да се растопи по една пастила во устата. Не повеќе од 6 пастили на ден.

Hачин и времетраење на употреба

Оромукозална употреба. Пастилата треба постепено да се растопи во устата.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Dr. Theiss Анги Септ жалфија пастили”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *