fbpx

Doppelherz Vital Tonicum

1,380.00ден

Уникатна комбинација на полифеноли, ресвератрол и биофлавоноиди, збогатени со Б витамини, магнезиум и железо.

 

Се препорачува да се зема во времетраење од 3 месеци и притоа да се задржи континуитетот на редовно земање на препорачаните дози со цел да се постигне вистинскиот ефект.

Примена:

– кардиоваскуларен систем – нервен систем
– го јакне имунитетот
– стрес
– хроничен замор
– несоница
– анемија
– го намалува холестеролот
– го намалува високиот крвен притисок
– ја зголемува еластичноста на крвните садови, што значи дека делувајќи пред се на кардиоваскуларниот и нервниот систем ја подобрува општата здравствена клиничка слика

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Doppelherz Vital Tonicum”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *