fbpx

Doppelherz Omega 3 + Vit.E

720.00ден

Капсулите на Допел Херц содржат масло од морска риба, кое се состои од 30 проценти омега 3 масни киселини.

Важните претставници на омега 3 масни киселини се Доксахексаноична киселина (ДХА) и еикопентамонска киселина (ЕПА). Овие долги ланци полинезаситени омега 3 масни киселини се јавуваат во високи концентрации само кај одредени морски риби. ЕПА и ДХА придонесуваат за нормална функција на срцето. Витаминот Е ги штити клетките од оксидативниот стрес.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Doppelherz Omega 3 + Vit.E”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *