fbpx

Doppelherz Men Aktiv

750.00ден

Men Active Doppelherz® делува на две нивоа, за кусо време. Ја подобрува циркулацијата во гениталиите и делува стимулативно.

Кофеинот и Жен Шенот имаат стимулативно и енергизирачко дејство, Готу Кола ја подобрува периферната циркулација, што значи зголемена дистрибуција на крв во гениталиите, а Маката делува на метаболизмот на азотен оксидот што се ослободува по сексуалната стимулација и ја иницира ерекцијата. На долготраен план, Маката има позитивно влијание на расположението, го намалува стресот и така придонесува за поголема самодоверба. Маката содржи високи концентрации на аргинин, фитостероли, флавоноиди и танини, што имаат позитивен ефект на циркулаторниот систем, нервните импулси и квалитетот на спермата. Цинкот помага при постигнување на повисоко ниво на тестостерон, Селенот и витаминот Е се многу важни за формирање на спермата.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Doppelherz Men Aktiv”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *