fbpx

Doppelherz L-arginin

730.00ден

Л аргининот игра клучна улога бидејѓи тој е вклучен во создавањето на протеините.

  • го создава азотниот оксид
  • се бори против слободните радикали
  • им дава сигнали на мускулните клетки
  • го помага ослободувањето на хормонот за раст
  • го намалува лошиот холестерол, а го поддржува здравиот холестерол
  • го подобрува метаболизмот на мастите
  • помага при регулирање на нивото на сол во телото
  • игра важна улога во синтезата на протеините

Наоѓа широка примена кај професионални и рекреативни спортисти поради вазодилатација, поттикнување на крвната циркулација, односно ширење на крвните садови.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Doppelherz L-arginin”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *