fbpx

Doppelherz Diabetiker витамини + минерали

610.00ден

Балансираната исхрана игра важна улога кај дијабетичарите. Доволно снабдување со хром за дијабетичарите е многу важно бидејќи хромот придонесува за одржување на нормално ниво на шеќер во крвта. Витаминот Б6 има улога во нормалниот гликогенски метаболизам. Витамините Б6 и Б12, заедно со фолната киселина придонесуваат кон нормален метаболизам на хомоцистеин. Нормално ниво на хомоцистеин е важно за здрав кардио-васкуларен систем, а посебно за здрави крвни садови. Витаминот Ц придонесува кон нормално создавање на колаген, односно за нормална функција на крвните садови.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Doppelherz Diabetiker витамини + минерали”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *