Doppelherz Collagen Beauty

2,700.00ден

Сврзното ткиво се состои од 80 проценти колаген кој обезбедува цврстина и еластичност во средниот дел на кожата, дермисот. Како што старееме, нашата кожа станува потенка бидејќи количината на колагенот и еластичноста на кожата се намалуваат.

Collagen Beauty е уникатен во комбинацијата на колагенски пептиди, екстракт од Акаи бобинки, витамини, минерали и микроелементи кои придоненсуваат за мека, еластична и убава кожа. Витаминот А, цинкот и биотинот придонесуваат за одржување на нормална кожа. Бакарот придонесува за нормална пигментација на кожата и одржување несврзно ткиво, витаминот Е помага во заштита на клетките од оксидативен стрес.

Шифра: 1423701 Категории: ,

Kolagen

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Doppelherz Collagen Beauty”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *