fbpx

Doppelherz calcium + D3 таблети

545.00ден

Таблетите на производот на Допел Херц, Калциум со витамин Д3 содржат 1200 мг калциум како дневна доза. Калциумот е минерал кој е значаен за животот и е потребен за одржување на здравјето на коските и забите. Придонесува за нормално функционирање на мускулите и нормално згрутчување на крвта. Познатиот вградувач на калциум, витаминот Д придонесува за нормално искористување на калциумот.

Производител

Начин на издавање

,

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Doppelherz calcium + D3 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *