fbpx

Doppelherz Витал Прегна

735.00ден

Уникатен производ и единствен со комбинација на 12 витамини, 5 минерали омега 3, јод, ДХА и дури 600 мг фолна киселина.

Оваа идеална комбинација на витамини, минерали, фолна киселина и јод помага и е препорачлива кај жени кои се обидуваат да забременат, кои се веќе бремени и кај доилки. Во консултација со гинеколози е препорачлива кај секоја жена.

СОСТАВ:
Омега 3 176 mg
Бета Каротин 2 mg
Витамин Е 12 mg
Витамин D3 5 µg
Витамин B1 1,2 mg
Витамин B2 1,5 mg
Витамин B6 2 mg
Фолна киселинa 400 µg
Биотин 60 µg
Ниацин 15 mg
Витамин B12 2 µg
Железо 14 mg
Магнезиум 60 mg
Цинк 5 mg
Бакар 1 mg
Јод 150 µg

Дозирање: 1 капсула дневно

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Doppelherz Витал Прегна”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *