fbpx

Doppelherz брусница + тиква

565.00ден

Doppelherz Cranberry + Pumpkin, брусница со семки од тиква, со витамин Ц и Селен, за заштита на клетките и поддршка на имунитетот – 30 капсули. Одлична поддршка на уринарниот тракт! Делува и на простатата и на останатиот дел од уринарниот тракт.

 

Една дневна доза содржи 80 мг витамин Ц, 30 микрокрами селен, 800 мг екстракт од брусница и 200 мг екстракт од семки од тиква.

Витаминот Ц и селенот помага во заштитата на клетките од оксидативен стрес и придонесуваат кон нормалната функција на имунитетот.

Брусницата содржи материи што ги спречуваат бактериите да се залепат на ѕидот на мочниот меур. Ова помага во редуцирање на воспаленијата на мочниот меур и мочните патишта.

Капсулите брусница со семки од тиква, Витамин Ц и Селен се за регуларна употреба. Се пијат една наутро и една навечер, со поголема количина течност.

Не содржи глутен и лактоза.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Doppelherz брусница + тиква”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *