Diklofenak гел 1%

220.00ден

За локално ублажување на болка и воспаление при:

  • повреди на тетиви, лигаменти, мускули и зглобови, (изместување, шинување, истегнување и контузии)
  • ревматизам
  • артритични состојби

СОСТАВ              

1 g гел содржи 10 mg диклофенак натриум.

ПАКУВАЊЕ       

Кутија со туба со 50 g гел 1%.

 

Начин на издавање

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Diklofenak гел 1%”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *