fbpx

Dietpharm Ginko Omega капсули

425.00ден

Екстракт од лист од гинко придонесува за одржување на нормалната циркулација и меморија. DHA придонесува за одржување на нормална функција на мозокот.

Додаток во исхраната со екстракт од лист од гинко, DHA омега – 3 масни киселини и витамини од групата Б 1 капсула содржи: 60 mg сув екстракт од лист од гинко со најмалку 24% гинкофлавонгликозид и 6% терпен, DHA (докозахексаенска киселина) од рибино масло 250 mg, наицин 10 mg, пантотенска киселина 6 mg, витамин Б6 2 mg, витамин Б2 1,6 mg, витамин Б1 1,4 mg, фолна киселина 200 μg, витамин Б12 1 μg Екстракт од лист од гинко придонесува за одржување на нормалната циркулација и меморија. DHA придонесува за одржување на нормална функција на мозокот. Корисен ефект се постигнува со дневно внесување на 250 mg DHA. Пантотенската киселина придонесува за нормални ментални перформанси.

1 капсула на ден – по редовно користење во текот на 2 месеци, да се направи едномесечна пауза.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Dietpharm Ginko Omega капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *