fbpx

Dietfarm Magnesium ноќни капсули

395.00ден

Валеријаната придонесува за смирување. Магнезиумот и витамин Б6 придонесуваат за нормално функционирање на нервниот систем, нормално психолошко функционирање и до намалување на заморот и исцрпеноста.

Додаток во исхраната со Магнезиум, Витамин Б6, Мелатонин, Валеријана, Лактиум 2 капсули содржат: магнезиум 300 мг, мелатонин 1 мг, сув екстракт од корен на валеријана (valeriana officinalis) co најмалку 0,8% валеријанска киселина 50 мг, лактиум 150 мг, витамин Б6 2,8 мг Мелатонин придонесува за намалување на времето на заспивање. Корисен ефект се добива со конзумирање на 1 мг мелатонин пред спиење.  Мелатонин придонесува за ублажување на субјективното чувство на џет-лаг. Корисен ефект се добива со минимум 0,5 мг мелатонин пред спиење пред првиот ден на патување и следните неколку дена по пристигнувањето на дестинацијата.

УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА За да се намали времето потребно за заспивање: Возрасните треба да земаат 2 капсули во вечерните часови непосредно пред спиење. За да се ублажи субјективното чувство поврзано со менување на временските зони за време на патувањето (jet-lag): Возрасните треба да земат 1 до 2 капсули пред спиење првиот ден од патувањето и следните неколку дена по пристигнувањето на дестинацијата.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Dietfarm Magnesium ноќни капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *