fbpx

Dietfarm Jabolkov Ocet капсули

425.00ден

Додаток во исхраната со јаболков оцет, витамин Б и витамин Е.

Додаток во исхраната со јаболков оцет, витамин Б и витамин Е 1 капсула содржи: 250 mg јаболков оцет, 9,4 mg витамин Е α-TE, 2 mg витамин Б1, 2,5 mg витамин Б2, 3 mg витамин Б6, 3 μg витамин Б12, 300 μg фолна киселина. Витамините Б1 (тиамин), Б2 (рибофлавин), Б6 и Б12 придонесуваат за нормален метаболизам при создавањето енергија. Витаминот Б6 придонесува за нормален метаболизам на протеините и гликогенот.

Пакувањето содржи 60 капсули.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Dietfarm Jabolkov Ocet капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *