fbpx

Diaglucoforte

1,090.00ден

Diaglucoforte® учествува во одржување на нормално ниво на гликозата во крвта.

Шифра: 993806 Категории: Ознака: ,

Функционалните промени на панкреасот не дозволуваат правилно метаболизирање и искористување на шеќерите кои ги внесуваме па потребно е да се направи поддршка со одредена суплементација на есенцијални материи кои учестуваат во метаболизмот на шеќери.

Diaglucoforte® учествува во одржување на нормално ниво на гликозата во крвта. Претставува нова формула на комбинација на   алфа липочна киселина  екстракт од карела  (momordica charantia) , екстракт од семки од грчко семе  (trigonella foenum grecum), австралиска кравја трева, екстракт од виолетов ориз (oryza sativa linne), цинк оксид, ниацин, хром пиколинат, витамин D3 (холекациферол), витамин B12 (цианобаламин), фолна киселина, биотин.

Diaglucoforte® на HealthAid како главна компонента содржи хром кој придонесува да се одржи нормално ниво на гликоза во крвта.

Пакувањето содржи 60 таблети.

Состав во две таблети: Витамин D3(400 iu) 10 μg, Ниацин (Витамин Б3) 16 mg, Фолна киселина 400 μg, Витамин Б12 25μg, Биотин 300μg, Цинк 15 mg, Хром 150μg, Алфа липоична киселина 150 mg, Екстракт од горчлива лубеница (Momordica charantia) 400mg, Екстракт од црвен ориз 400 mg, Екстракт од грчко семе (Trigonella foenum­graecum) 200 mg, Eкстракт од Gymnema sylvestre 200 mg.

Лица  над 16 години, една до две таблети дневно со храна. Да не се надминува препорачаната дневна доза освен ако за тоа не ве советувало соодветно квалификувано лице.

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Diaglucoforte”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *