fbpx

Detrical 2000IE таблети

365.00ден

ДЕТРИКАЛ 2000 е храна за посебни медицински намени и придонесува:

– за одржување на здрави коски
– за одржување на нормална мускулна функција
– за нормална функција на имуниот систем

Примена: за диететско регулирање кај лица со остеопенија, остеопороза, автоимуни, кардиоваскуларни, малигни болести и други состојби и болести кај кои е неопходен надомест на витамин Д.

Витаминот Д го намалува ризикот од настанување на скршеници, ја подобрува нервномускулната функција и го намалува ризикот од паѓање. Паѓањето се ризик фактор за фрактури на коските кај мажи и жени постари од 60 години.

Активна состојка: Витамин Д (холекалциферол) – една таблета содржи 50 μg

Дозирање: Возрасни 1 таблета еднаш на ден.

Пакување: 60 обложени таблети (блистер 2 x 30)/кутија

Производител

Начин на издавање

,

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Detrical 2000IE таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *