Dermedic Sunbrella SPF50 спреј за возрасни 150ml

890.00ден

Шифра: 1423559 Категории: , Ознака:

4 RAYS SPECTRUM PROTECT – систем на широк спектар кој ја штити кожата од UVA, UVB, VL и IR зрачење. Ги спречува сончевите дерматози, изгореници од сонце и промена во пигментацијата. Ја штити ДНК на клетките на кожата. Д-Пантенолот ги подобрува процесите на регенерација на кожата и ги смирува иритациите предизвикани од прекумерна изложеност на сонце. Глицеринот обезбедува соодветна хидратација на епидермисот. Витамините Е и Ц имаат антиоксидативни својства, кои помагаат во одложувањето на процесите на стареење на кожата.

СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: сите видови чувствителна кожа за заштита од UVA, UVB, VL и IR за време на изложеност на сонце.

УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА: протресете пред употреба, нанесете рамномерен слој на чиста и сува кожа, најмалку 15 минути пред изложување на сонце. Повторете го нанесувањето често, особено по контакт со вода. Избегнувајте контакт со очите. Не прскајте го производот директно на лицето или не вдишувајте го.

SKU: 10641

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Dermedic Sunbrella SPF50 спреј за возрасни 150ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *