Dermedic Sunbrella SPF 50+ за сува и нормална кожа (50g) + ГРАТИС мицеларна вода

590.00ден

Формулиран специјално за заштита на чувствителната сува и нормална кожа.

4 RAYS SPECTRUM PROTECT – систем на заштита со широк спектар кој ги распрснува и ги рефлектира UV зраците, ја апсорбира енергијата на сончевата светлина и ги неутрализира енергијата на видливо светло и инфрацрвено зрачење. Иновативен филтер комплекс, кој обезбедува ефективна и долготрајна заштита на кожата од оштетување предизвикано од UV, VL и IR зрачење.

Physavie® – патентирана состојка со иновативни карактеристики што се користат во формулата на кремот:

• ги намалува негативните ефекти на IR (инфрацрвено) зрачење, што предизвикува кожата да се загрее (над 40°C), што резултира со деградација на протеините и зголемен ризик од неопластични лезии.

• има антиинфламаторни својства.

• ја зголемува биосинтезата на колагенот со што се заштитува кожата од фотостареење и термичко стареење.

• го стимулира производството на ензими во кератиноцитите, кои ги намалуваат слободните радикали, кои се појавуваат како резултат на изложеноста на видлива светлина.

Благодарение на екстрактот од алги и комплексот на микронутриенти како цинк, магнезиум, манган и калциум во формулата, кремот ја навлажнува кожата и ја спречува нејзината дехидрираност.

> Не содржи бои > Ја заштитува ДНК на клетките на кожата > Обезбедува оптимално ниво на хидратација на кожата

СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: заштита од UV, VL и IR зрачење за сува и нормална кожа, при изложување на сонце.

УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА: нанесете рамномерно на кожата најмалку 15 минути пред изложување на сонце. Повторете ја апликацијата често, особено по контакт со вода.

Дури и кога користите заштита од сонце, не се препорачува продолжено изложување на сонце.

ХИПОАЛЕРГЕН СО ТЕРМАЛНА ВОДА

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Dermedic Sunbrella SPF 50+ за сува и нормална кожа (50g) + ГРАТИС мицеларна вода”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *