Dermedic Sunbrella SPF 50+ за мрсна и комбинирана кожа (50g)

590.00ден

Формулиран особено за заштита на мaсна, комбинирана и кожа склона кон создавање на акни.

4 RAYS SPECTRUM PROTECT – систем на заштита со широк спектар кој ги распрснува и ги рефлектира UV зраците, ја апсорбира енергијата на сончевата светлина и ги неутрализира ефектите од видливата светлина и инфрацрвеното зрачење. Новиот комплекс на филтрирање обезбедува ефективна и долготрајна заштита на кожата од оштетување предизвикано од UV, VL и IR зрачење.

Physavie® – патентирана состојка со иновативни карактеристики што се користат во формулата на кремот:

• ги намалува негативните ефекти на IR (инфрацрвено) зрачење, што предизвикува кожата да се загрее (над 40°C), што резултира со деградација на протеините и зголемен ризик од неопластични лезии.

• има антиинфламаторни својства.

• ја зголемува биосинтезата на колагенот со што се заштитува кожата од фотостареење и термичко стареење.

• го стимулира производството на ензими во кератиноцитите, кои ги намалуваат слободните радикали, кои се појавуваат како резултат на изложеност на видливата светлина.

Растителната формула вклучува внимателно избрани екстракти од рузмарин, подбел, жалфија и коприва, со кои се регулира хидро-липидниот баланс на кожата, ја смирува себорејата и се бори против воспалението на акните.

> Не содржи боја

> Ја заштитува ДНК на клетките на кожата

> Ги смирува иритациите

СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: заштита од UV, VL и IR зрачење за мрсна, комбинирана и кожа склона на создавање акни.

УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА: нанесете рамномерно на кожата, најмалку 15 минути пред изложување на сонце. Повторете ја апликацијата често, особено по контакт со вода.

Дури и кога користите заштита од сонце, не се препорачува продолжено изложување на сонце.

ХИПОАЛЕРГЕН СО ТЕРМАЛНА ВОДА

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Dermedic Sunbrella SPF 50+ за мрсна и комбинирана кожа (50g)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *