Dermedic Sunbrella лосион за нега по сончање (200g)

590.00ден

Шифра: 1423793 Категории: , Ознака:

Ефикасно ја храни кожата, особено по изложеност на сонце. Внимателно развиената формула го враќа чувството на удобност и обезбедува чувство на ладење по изложување на сонце. Глицеринот ја регенерира и ја храни кожата и заедно со уреата темелно ја навлажнуваат кожата. Oleum Amygdalae – масло од сладок бадем, богато со витамини и масни киселини, ја храни и измазнува кожата, ги смирува иритациите. Совршено го толерираат и хиперсензитивна кожа. Алантоин – ги намалува пукнатините и грубоста на кожата, ги смирува иритациите.

СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: чувствителна, сува, многу сува и дехидрирана кожа, особено по изложување на сонце.
УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА: нанесете рамномерен слој на кожата и нежно втријте го.

SKU: 10601

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Dermedic Sunbrella лосион за нега по сончање (200g)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *