Dermedic Neovisage крем пудра за влажнење и заштита од сонце SPF50+

850.00ден

Clear

Негувачката и навлажнувачката крем пудра со SPF 50+ е развиена особено за пречувствителна и пререактивна кожа, погодна исто така и за употреба по естетски процедури како и за време на дерматолошки третмани. Оптички ја намалува видливоста на малите несовршености и ја изедначува бојата на кожата. ЗАШТИТНА + КОРЕКТНА Формула која активно ја штити и ја храни кожата, истовремено коригирајќи ги и несовршеностите. Фотостабилните УВ-филтри и Physavie® обезбедуваат високо напредна заштита со широк спектар на заштита од сите видови на зрачење: UVA + UVB + VL + IR, со што се спречува фотостареење и термичко стареење на кожата.

Хијалуронска киселина, трехалоза и витамини Ц + Е интензивно ја навлажнуваат и ја хранат кожата, ја стимулираат нејзината регенерација и го спречуваат нејзиното стареење.

Начин на употреба: Нанесете рамномерно на исчистено лице. Оставете додека не се апсорбира.

Протресете пред употреба. ХИПОАЛЕРГЕНО / СО ТЕРМАЛНА ВОДА / КЛИНИЧКИ ТЕСТИРАНО

Производител

Боја

Ivory (слонова коска), Sand (песок)

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Dermedic Neovisage крем пудра за влажнење и заштита од сонце SPF50+”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *