fbpx

Dermedic Linum baby SPF15 заштитен специјален крем

760.00ден

Linum Emolient baby Специјалниот заштитен крем, е единствен производ за бебиња и деца со претерано сува кожа, атопичен дерматит, или со кожа склона кон алергии или псоријаза. Формира заштитна бариера на нежната детска кожа – составот од минерално масло и ленено масло богато со незаситени есенцијални масни киселини Омега 3, Омега 6 и Омега 9, го штити епидермисот од загуба на вода и од агресивни надворешни фактори.

Обезбедува соодветно ниво на навлажнување на кожата – бетаинот и глицеринот продираат во кожата, ја врзуваат влага во неа и спречуваат прекумерно губење на водата. 0% обојувачи.

СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: секојдневна нега и заштита на сува, многу сува, атопична и кожа склона кон алергии. Исто така се препорачува во постудени денови.

Упатство за употреба: Нежно нанесете на кожата на лицето, оставете додека не се апсорбира. Повторете ја апликацијата неколку пати на ден.

ХИПОАЛЕРГЕНО. ОД ПРВИОТ ДЕН НА ЖИВОТОТ

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Dermedic Linum baby SPF15 заштитен специјален крем”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *