fbpx

Dermedic Hydrain3 Hialuro крем за длабока хидрација со SPF15

780.00ден

Интензивиран хидрирачки систем – Хијалуронската киселина и Уреата се одговорни за исклучителните навлажнувачки својства на кремот и неговите долгорочни ефекти.  SPF 15 – ја штити кожата од негативните ефекти на UVA и UVB зрачењето.

50g

Ја обновува природната хидрантна способност на кожата и ја врзува водата во епидермисот – Hydroveg VV комплексот ја одржува оптимална хидратацијата на најгорниот слој на кожата. Ја намалува транспидермална загуба на вода (TEWL) и обезбедува хидролипидна рамнотежа на епидермисот. Ги поддржува природните био-заштитни својства на кожата.

> Не ги затвара порите > Не остава масен филм > Идеален како подлога за шминка

Се препорачува за: нега на сува, многу сува и дехидрирана кожа

Упатство за употреба: се нанесува рамномерно на исчистеното лице, вратот и деколте, и се остава да се апсорбира.

ХИПОАЛЕРГЕНО. СО ТЕРМАЛНА ВОДА

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Dermedic Hydrain3 Hialuro крем за длабока хидрација со SPF15”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *