fbpx

Dermedic Emolient Linum сапун за суви раце

540.00ден

Ја омекнува и измазнува кожата – Ленено масло, богато со незаситени есенцијални масни киселини (EFAs) Омега 3, Омега 6 и Омега 9, ги смирува симптомите на егзема, на пр. чешање, сувост, грубост, затегнатост, иритации и микроповреди на епидермисот. Ја забрзува регенерацијата и го подобрува микробиомот на епидермисот.

Ја чисти кожата од нечистотии, оставајќи ја да се чувствува свежа и чиста – мицелите на масни киселини привлекуваат нечистотиите, обезбедувајќи ефикасно, но нежно чистење.

Не ја суши кожата – поради висока содржина на глицерин, ја остава кожата навлажнета и еластична.

Обезбедува олеснување при сува и затегната кожа – Алантоинот содржан во производот, го омекнува и измазнува епидермисот.

За секојдневна, честа употреба, како и за деца постари од 3-години.

> Нежно чисти без сушење на кожата > Ја обновува заштитната бариера на кожата > Смирува

СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: миење на рацете за сува и многу сува кожа, исто така, кожата склона кон алергии, атопичен дерматит или псоријаза.

Упатство за употреба: Нанесете мала количина на влажни раце, масирајте и исплакнете темелно. После секое миење на рацете, се препорачува да користите крем за раце Linum Emolient.

ХИПОАЛЕРГЕНО, ПОГОДНО ОД 3 ГОДИШНА ВОЗРАСТ

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Dermedic Emolient Linum сапун за суви раце”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *