fbpx

Dermedic Emolient Linum регенеративен крем за раце

440.00ден

Маслото од ленено семе, богато со незаситени масни киселини Омега 3, Омега 6 и Омега 9, ги смирува симптомите на егзема, на пр. чешање, сувост, грубост, затегнатост, иритации и микро повреди на епидермисот. Ја забрзува регенерацијата на епидермисот и го подобрува неговиот микробиом.

Ланолинот со висока чистота, длабоко го хидрира и го омекнува епидермисот. Ефикасно продира во надворешните слоеви на кожата, обновувајќи ја липидната бариера и спречува транспидермална загуба на вода.

Витаминот Е ја стимулира ензимската активност и ја храни кожата, вградувајќи се во епидермални липидни ламели. Кремот брзо се апсорбира и не остава масен филм на кожата.

Алантоин ги смирува иритациите.

СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: секојдневна нега на многу сува кожа склона кон алергија, егзема или псоријаза. Особено се препорачува за кожата склона кон егзема од различно потекло, вклучително и атопична кожа. Може да се користи од 3-годишна возраст.

Упатство за употреба: Нанесете тенок слој крем на темелно исчистените раце и нежно го размачкајте. Се препорачува после секое миење на рацете.

ХИПОАЛЕРГЕНО, КЛИНИЧКО ИСПИТНО
Пакување – 100гр.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Dermedic Emolient Linum регенеративен крем за раце”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *