fbpx

Dermedic Emolient Linum лосион за тело за осетлива кожа

560.00ден

Linum Emolient лосион за тело, содржи активни состојки кои ги поддржуваат природните физиолошки функции на кожата и овозможуваат целосна заштита и нега на сува, многу сува, атопична и кожа склона кон алергии.

Лином Емолиент лосион за тело се заснова на технолошки напредни состојки кои и’ даваат на кожата есенцијални хранливи материи кои и’ ја враќаат нејзината еластичност.

Маслото од ленено семе, богато со незаситени есенцијални масни киселини Омега 3, Омега 6, Омега 9, ги смирува иритациите и ја забрзува регенерацијата на епидермисот.

Шеа путерот, обезбедува длабока и долготрајна хидратација. Во комбинација со Алантоин, носи олеснување и го намалува чувството на затегната и сува кожа.

Комплексот од екстракт од Јачмен и Аргановото масло, природно го стимулира обновувањето на хидролипидниот филм. Помага во регенерирање на епидермисот и ја подмладува кожата.

> 0% парабени > 0% боја

СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: дневна нега на сува, многу сува и кожа склона кон алергии. Особено се препорачува за атопична кожа. Може да се користи од 3-годишна возраст.

Упатство за употреба: Нанесете тенок слој лосион на темелно исчистената кожа, раширете нежно. Се препорачува после секое миење.

КЛИНИЧКИ ТЕСТИРАНО

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Dermedic Emolient Linum лосион за тело за осетлива кожа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *