fbpx

Dermedic Emolient Linum крем за тело

470.00ден

Крем за длабинска нега на тело – мулти-состојки за нега на кожата кои хидрираат и навлажнуваат.  Смирува 6 симптоми на хронично сува и атопична кожа, вклучувајќи пруритус, jа обновува и ја зајакнува липидната бариера и ја регенерира и храни кожата.

CicalinumTM, патентиран комплекс, го враќа физиолошкиот баланс на микробиомот на кожата и смирува 6 симптоми на атопична кожа: пруритус, иритација, затегнатост, сувост, црвенило и грубост.

Благодарение на уникатната комбинација на глицерин и липидни активни состојки, кремот за тело ја обновува оптималната рамнотежа на меѓуклеточните липиди. Понатаму, ја враќа правилната кохезивност на епидермалната хидролипидна бариера, ефикасно санирајќи ги бариералните слоеви кои штитат од надворешни надразнувачи. Кремот за тело ефикасно спречува микроорганизмите или алергените да пенетрираат низ епидермисот, со што се спречуваат воспаленија на кожата и иритации.

Витаминот Е и Какао путерот го смируваат воспалението и ги регенерираат микроповредите.
Производот го реплицира физиолошкото ниво на хидратација во кожата, ја намалува трансепидермалната загуба на вода (TEWL) и интензивно ја подмачкува кожата. Кремот го регенерира и храни епидермисот, исто така ги минимизира симптомите на атопичен дерматит, како и, го намалува ризикот од повторна појава.

СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: интензивно навлажнување и подмачкување при хронично сува, многу сува и атопична кожа, исто така погоден во случај на егзема, псоријаза или пруритус.
Упатство за употреба: нанесете тенок слој рамномерно на кожата, оставете да се апсорбира. Погоден како посебна грижа за рацете, стапалата, лактите, глуждовите или колената.
КЛИНИЧКИ ТЕСТИРАНO

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Dermedic Emolient Linum крем за тело”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *