Dermedic Capilarte шампон против првут (300ml)

790.00ден

Шампонот CAPILARTE за борба против првут и неговите причини е производ против првут и габи. Ги намалува различните типови првут, сув и масен и ја спречува неговата повторна појава. Се препорачува, исто така и во случај на себороичен дерматитис, егзема и псоријаза.

Шифра: 1423615 Категории: , Ознака:

Заради присуството на три активни состојќи со анти-габични својства клотримазол, цинк пиритион и пироктон оламин шампонот има силно мултинасочено антисебореично и анти-првутско својство.

– Го регулира процесот на обновување на кожата со што се намалува прекумерното лупење на епидермисот

– ја нормализира активноста на лојните жлезди.

Поради липофилната природа на цинк пиритион (во кристална состојба, кој не е растворлив во вода) шампонот е ефективен дури и по миењето, а исто така и за време на паузите во текот наупотребата.

УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА: Ставете мала количина од шампонот во вашите раце, а потоа на навлажнетиот скалп. Нежно масирајте го скалпот и оставете 3 минути, а потоа исплакнете темелно. Во случај на контакт со очите, исплакнете со вода. Користете го шампонот 4 недели, 2-3 пати неделно. За профилактички цели, користете го шампонот 1-2 пати неделно.

ХИПОАЛЕРГЕН СО ТЕРМАЛНА ВОДА. КЛИНИЧКИ И ТРИХОЛОШКИ ТЕСТИРАН
Пакување – 300мл.

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Dermedic Capilarte шампон против првут (300ml)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *