Dermedic Antipersp ролон

430.00ден

Превртете го антиперпирантот врз чиста и сува кожа под пазувите.

Шифра: 1423611 Категории: ,

Ефикасно го намалува потењето – активните состојки го ограничуваат производството на пот, како и неговото распаѓање, обезбедувајќи чувство на свежина до 48 часа. Не иритира, дури и многу чувствителна кожа – производот е дизајниран специјално за луѓе со чувствителна и пречувствителна кожа, може да се користи и веднаш по епилацијата. Има смирувачки ефект – заради неговата содржина на Алантоин, која ги смирува иритациите, заедно со ограничен број потенцијални алергени.

> Без мирис > 48-часовна заштита > Без алкохол

СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: дневна нега и хигиена на секој вид кожа за долготрајна свежина. Може да се користи веднаш по епилацијата.

Упатство за употреба: превртете го антиперпирантот врз чиста и сува кожа под пазувите.
Пакувње – 60мл.

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Dermedic Antipersp ролон”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *