fbpx

Dermedic Angio Preventi nano vitamin C ноќен крем против црвенило

800.00ден

Ноќна нега за розацеа и кожа склона на купероз (црвенило).

Нанесете рамномерен слој од производот на исчистеното лице и оставете го додека не се апсорбира.

Ја минимизира видливоста на црвенило и ги засилува капиларите – Troxerutin, силно припојувачка форма на рутин, спречува кинење на крвните садови и формирање на мали екстравазации. Го елиминира чувството на затегнатост и оток на подрачјето погодено од розацеа, со што има смирувачки ефект врз кожата со прекумерно активни крвни садови, исто така во почетните фази на розацеа. Дополнително, витамин Е со концентрација од 1% ја стимулира микроциркулацијата во површинските слоеви на кожата и ја подобрува нејзината боја.

Го намалува отокот и црвенилото – Arnica Montana ја поддржува микроциркулацијата во кожата, ги зајакнува и стега капиларите, помага во случај на воспалителни состојби на кожата преку поддржување на заздравувачките процеси.

Овозможува долгорочна поддршка за функционирање на капиларите – нанозомираниот Витамин Ц лесно се пробива низ епидермалната бариера и продира во подлабоки слоеви на кожата. Ја забрзува синтеза на колаген, ги зајакнува sидовите на капиларите и има антиоксидативни својства.

Ја обновува липидната структура на кожата и ја подобрува хидратацијата – Маслиновото масло, Фитоскваланот и маслото од Авокадо овозможуваат совршена комбинација на состојки кои ја задржуваат водата во епидермисот. Богати со витамини А, Б, Д и Е, минерални соли и сквалан, тие ги одложуваат процесите на стареење на кожата со спречување на прекумерна дехидрација.

> Ја кондиционира и штити кожата со проширени капилари > Го намалува црвенилото и ги смирува иритациите

СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: ноќна нега за розацеа и кожа склона на купероз (црвенило).

Упатство за употреба: нанесете рамномерен слој од производот на исчистеното лице и оставете го додека не се апсорбира.

ХИПОАЛЕРГЕНО. СО ТЕРМАЛНА ВОДА
Пакување – 55гр.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Dermedic Angio Preventi nano vitamin C ноќен крем против црвенило”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *