fbpx

Dermedic Angio Preventi мицеларна вода

450.00ден

Ја чисти кожата од сите нечистотии и ја отстранува шминката, оставајќи ја кожата да се чувствува свежа и чиста – мицелите на естри на масни киселини ги привлекуваат нечистотии без потреба да ја триете кожата прекумерно со памучен бришач.

 

Навлажнете памучен бришач со мицеларна вода и, нежно и бавно, исчистете го лицето, вратот и деколтето. Ги намалува симптомите на проширените капилари – Melissa Officinalis ја смирува чувствителната кожа проткаена со вени и го намалува црвенилото предизвикано од проширените капилари. Има измазнувачки и смирувачки ефект – алое гелот што се користи во формулата ја намалува иритацијата и ја навлажнува кожата.

> Не ги затвара порите > Неутралнo за очите > Не остава никаков филм на кожата > Офталмолошки тестирано

СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: секојдневно чистење на чувствителната област околу очите и лицето. За чувствителна кожа со проширени капилари.

Упатство за употреба: нанесете наутро и/или навечер. Навлажнете памучен бришач со мицеларна вода и, нежно и бавно, исчистете го лицето, вратот и деколтето. Задржете го влажниот памучен бришач над очните капаци за момент и нежно отстранете ја шминката со вертикални движења надолу.

ХИПОАЛЕРГЕНО. СО ТЕРМАЛНА ВОДА
Пакување – 500мл.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Dermedic Angio Preventi мицеларна вода”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *