Dermamedic Hydrain3 ноќен крем против брчки (55g)

790.00ден

Ја намалува појавата на брчки, ја зголемува цврстината и флексибилноста на кожата – Xpertmoist комплекс на фотополимери во форма на молекуларен филм што ги капсулира гликопротеините добиени од морското дно, и има извонредни навлажнувачки и својства што ја подобруваат еластичноста. Стимулира размножување на кератоцити и формирање на фибробласти за зајакнување на кожата.

Се препорачува за: ноќна нега против стареење за сува, многу сува и дехидрирана кожа

Дополнително, ја промовира синтезата на еластин и колаген, подобрувајќи ја цврстината на кожата. По 30 дена континуирана употреба, кожата станува регенерирана и брчките стануваат помалку нагласени.

Овозможува подмладување на кожата, негување и подобрување на целокупната состојба на кожата – Витамин Е со дополнителна доза на Токофероли (вклучуваат бета-Токоферол, гама-Токоферол и делта-Токоферол) добиени од арганово масло кое ја штити кожата од стареење. Незаситените масни киселини Омега-3, Омега-6, Омега-9 ја ревитализираат „сивата“ кожа, забрзувајќи ги процесите за регенерација на кожата во текот на ноќта.

Зајакнат концентриран систем за навлажнување на кожата – хијалуронска киселина 5% во комбинација со концентрирано арганово масло кое обезбедува забележително и трајно подобрување на нивото на влажност на кожата веќе во период од 15 минути од нанесувањето на кремот. Аргановото маслото ја зајакнува природната заштитна бариера на кожата и формира заштитен филм на површината на кожата за да се спречи транспидермална загуба на вода.

> Ја зајакнува кожата > Обезбедува ноќна нега за дехидрирана кожа > Содржи високо концентрирани активни состојки

Упатство за употреба: нанесете тенок слој на кремот на лицето, вратот и деколтето, оставете да се апсорбира.

ХИПОАЛЕРГЕНО. СО ТЕРМАЛНА ВОДА

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Dermamedic Hydrain3 ноќен крем против брчки (55g)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *