fbpx

Dermamedic Hydrain3 Hialuro ултра хидратантен гел крем

600.00ден

Ултра-хидратантен крем-гел кој овозможува релаксација на сувата кожа до 48 часа по нанесувањето. Иновативна формула со ефективни навлажнувачи која обезбедува оптимално ниво на хидратација на епидермисот продолжено време.

Се препорачува за: кожата на која има потреба од хидратација, вклучувајќи кожа склона кон акни или/и медицински третирана кожа

Комплексот AqualareTM ги надополнува недостатоците на вода во кожата и ја намалува трансепидермална загуба на вода (TEWL).

Крем-гелот HYDRAIN3 HIALURO ја зајакнува и регенерира кожата со тоа што и’ обезбедува минерали и витамини, а како резултат на тоа кожата повторно го добива здрав и сјаен изглед. Хијалуронска киселина формира заштитна бариера, заштитувајќи го епидермисот од атмосферски загадувачи и слободни радикали.

Суштинската хидрантна нега на кожата со крем-гелот HYDRAIN3 HIALURO обезбедува видливо подобрување на состојбата на кожата веќе по една недела од употреба. Лесната формулација на крем-гелот овозможува одлична апсорпција, што ја прави идеална како подлога за шминка.

> Моментално чувство на релаксација на кожата > Лесна конзистентност > Клинички докажан ултра-навлажнувачки ефект кој трае до 48 часа

Се препорачува за: кожата на која има потреба од хидратација, вклучувајќи кожа склона кон акни или/и медицински третирана кожа

Упатство за употреба: нанесете рамномерен слој на кремот на лицето, вратот и деколтето и оставете да се апсорбира

ХИПОАЛЕРГЕНО. СО ТЕРМАЛНА ВОДА

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Dermamedic Hydrain3 Hialuro ултра хидратантен гел крем”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *