fbpx

Dermamedic Hydrain2 хидратантен крем со продолжено дејство

370.00ден

Кремот со тројно навлажнувачки ефект директно ги врзува и задржува молекулите на вода во длабоките слоеви на епидермисот, и го спречува неговото испарување од површината на кожата. Ги смирува иритациите предизвикани од надворешни фактори. Видливо го намалува црвенилото и ја измазнува кожата. Ги неутрализира слободните радикали.

СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА: Дехидрирана, сува и чувствителна кожа, исто така кожа нетолерантна на конвенционална козметика.

50gr.

Може да се користи и на кожа со розацеа или акни.

Упатство за употреба: Нанесете наутро и навечер, а по потреба и почесто, на лицето, вратот и деколтето.

Производител

Начин на издавање

,

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Dermamedic Hydrain2 хидратантен крем со продолжено дејство”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *