fbpx

Dermamedic Hydrain3 Hialuro гел за чистење

510.00ден

Ја чисти кожата од нечистотии и ја отстранува шминката, оставајќи ја кожата да се чувствува свежа и чиста – благи сурфактанти (без SLS или SLES) и термална вода кои нежно ја чистат кожата. ПРЕПОРАЧАНО ЗА: чистење на чувствителна, сува или многу сува кожа на лицето. Исто така е погодно доколку традиционалните средства за чистење предизвикуваат нетолерантност.

Одржува оптимална хидратација на кожата – масло од макадамија, со висока концентрација на олеинска киселина и лецитин, кои ја подобрува липидната бариера на кожата, со што се спречува транспидермална загуба на вода (TEWL).

Не ја дехидрира кожата – Хијалуронската киселина и Морските алги ја задржуваат влагата во подлабоки епидермални слоеви, превенирајќи ја дехидрираноста на кожата.

> Неутрален за очите > Без SLS или SLES > Одржува оптимална хидратација на кожата

Упатство за употреба: нанесете мала количина на производот на влажна кожа, исчистете со кружни движења, исплакнете темелно.

ДЕРМАТОЛОШКИ ТЕСТИРАНО

200ml.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Dermamedic Hydrain3 Hialuro гел за чистење”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *