fbpx

Cranberrycyst таблети

425.00ден

Диететски додаток посебно формулиран за подобрување на физиолошката функција на уринарните патишта. Содржи билни екстракти како што се: брусница, билка која потекнува од Канада и северните делови од САД, мечкино грозје и семки од грејпфрут: корисни во случаи на проблеми со уринарниот тракт. Мечкиното грозје ја подобрува диурезата. Ортосифон и златица: се билни принципи кои се корисни поради нивното диуретично дејство. Во случаи на пореметување на уринарниот тракт многу е важно да се пие многу вода и да се стимулира диурезата.

 

УПОТРЕБА:1-2 таблети дневно со големо количество вода, по можност навечер или по потреба.

ПАКУВАЊЕ: 30 таблети во блистер.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Cranberrycyst таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *