Corega Extra Strong крем за фиксирање на забна протеза

329.00ден

Корега кремот ви нуди не само исклучително добро прицврстување на протезата, туку и долготрајна свежина. Вашата протеза се држи цел ден како да имате свои заби. Помага да се спречи собирање на храна под протезата. Наменет и за тотални и за парцијални протези.

Шифра: 983226 Категории:

Внимателно прочитајте ги приложените упатства пред употреба.

Употреба на кремот Корега:
При прво користење ставете мала количина на крем. Доколку е потребно, можете да додадете малку повеќе подоцна. Ако користите премногу крем, тој ќе почне да излегува од под протезата. Ако кремот сепак излегува од под протезата, намалете ја количината што ја нанесувате следниот пат кога ќе ја користите. Можеби ќе бидат потребни неколку обиди пред да откриете колкава количина ви треба. За добро држење, употребувајте го кремот еднаш дневно. Ако ви требаат повеќе апликации дневно, консултирајте се со вашиот стоматолог.

Нанос:

Исчистете ја и исушете ја протезата.
Нанесете крем во кратки ленти, но не премногу блиску до рабовите на протезата. Исплакнете ја устата пред да ја вметнете протезата. Притиснете ја протезата на свое место, држете ја, а потоа направете залак неколку секунди за да ја зацврстите цврсто.

Отстранување:

Исплакнете ја устата со вода. Полека отстранете ја протезата со олабавување. Извадете го остатокот од кремот од протезата и од устата со топла вода и мека четка. За темелно чистење на протезите, препорачуваме употреба на таблети за чистење COREGA. Потоа добро исплакнете ја протезата со вода.

Предупредувања и мерки на претпазливост:
Се чува надвор од дофат на деца! Одредени луѓе може да бидат чувствителни или алергични на овој производ. Во случај на алергиска реакција или проблеми, веднаш престанете да го користите.

Кога се користи во согласност со упатствата, мали количини на производот може да бидат проголтани, што не е штетно. Лошо вклопената протеза може да биде штетна за вашето здравје. Редовно посетувајте го вашиот стоматолог за да проверите дали вашата протеза добро се вклопува. Капакот и прицврстувачот секогаш чувајте ги суви за да спречите затнување на отворот. Да се ​​чува на ладно и суво место.

Не содржи цинк.

Состојки (INCI):
Кополимер на калциум / натриум PVM / MA, нафта, целулозна гума, парафинум течност, пропилпарабен, арома, CI 45430

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Corega Extra Strong крем за фиксирање на забна протеза”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *