Collagen Complex таблети

1,550.00ден

Collagen Complex таблетите на HealthAid се исклучителна формула со 7 вешто избрани состојки за убавина кои помагаат во зачувување и заштита на здрава и сјајна кожа.

Шифра: 1423739 Категории: ,

Collagen Complex е уникатна силна формула која ги комбинира предностите на најпознатите состојки за ревитализација и заштита на кожата. Хидролизираниот колаген и силиката придонесуваат кон одржување на нормални нивоа на колаген, со што ја обезбедуваат цврстината и еластичноста на кожата. Хиjалуронската киселина помага при одржувањето на влажноста и еластичноста  на кожата. Бета-каротенот и витаминот Е се силни антиоксиданти кои придонесуваат за заштита на кожата од прерано стареење предизвикано од оксидативен стрес. Витаминот Ц игра важна улога во производството на колаген и помага при заштита на колагенските влакна кои обезбедуваат поддршка на структурата на кожата. Цинкот е минерал со суштинско значење, кој има предности при регулирање на активноста на масните жлезди, со што се задржува виталноста и сјајноста на кожата.

Состав: Beta­carotene 6mg, Vitamin E (45 iu) 30mg, Vitamin C 100mg, Zinc 20mg, hidroliziran kolagen 1200mg, Bamboo Extract 333mg, Which Provides: Silica 250mg, Hyaluronic Acid 120mg.

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Collagen Complex таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *