fbpx

Cleanance Gel за чистење

850.00ден

Нежно ја остранува нечистотијата и вишокот на себум од лицето, задржувајќи ја природната pH вреднос на кожата. За лице и тело.

Предности
Чисти – мека текстура за чистење – без сапун, темелно ја чисти масната кожа и остава чуство на свежина.
Матира – патентираната состојќа Monolaurin го регулира вишокот себун и ја матира масната кожа.
Смируваe – Avène термалната изворска вода смирува, делува против-воспалително и остварува моментално чувство на свежина и удбоност на кожата.

Кожата е чиста, свежа и глатка.

Дали одговара на мојот тип на кожа?
Avène Cleanance gel за чистење е наменет за масна и проблематична кожа склона кон создавање на акни.

Начин на употреба
Се нанесува на влажно лице, се благо се протрива со кружни движења и на крајот плаке со вода, наутро и навечер.
За масна кожа, за лице и тело.

Шише од 200 ml.

Производител

Начин на издавање

,

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Cleanance Gel за чистење”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *