fbpx

Citrus Bioflavonoidi таблети

850.00ден

Citrus Bioflavonoids претставува препарат кој содржи екстракт на цитрусни биофлавоноиди кои се природни супстанции и се застапени најмногу во цитрусните плодови.

Екстрахирани од цитрусните плодови, цитрусните биофлавоноиди најчесто се застапени во форма на диосмин, кверцетин, рутин и хисперидин. Тие не можат да бидат произведени од организмот и мора да се земаат преку храна или додатоци.

Состав: Bioflavonoids 1000mg.

* Не содржат квасец, глутен, пченица, соја, млечни производи, вештачки бои и ароми.

** Додатоци во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Производител

Начин на издавање

,

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Citrus Bioflavonoidi таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *