fbpx

Citikol B капки за очи

419.00ден

Капките за очи Цитикол Б се употребуваат кај:

  • пациенти со глауком (покрај стандардната хипотензивна терапија)
  • пациенти со почетна дијабетична ретинопатија
Шифра: 1422457 Категории: Ознака: ,
Состав

2% цитиколин (во облик на натриумова сол)

Хијалуронска киселина (0,2%)
Витамин Б12 (цијанокобаламин) 0,05%

Фармацевтска форма

Капки за очи, раствор.

Индикации

Капките за очи Цитикол Б се употребуваат кај:

  • пациенти со глауком (покрај стандардната хипотензивна терапија)
  • пациенти со почетна дијабетична ретинопатија
Пакување

Пластично повеќедозно шишенце со 10 ml раствор и упатство за пациентот.

Регулаторен статус

Mедицинско средство од класа IIa.

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Citikol B капки за очи”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *