fbpx

Carbamid хидратантно млеко за тело АКЦИЈА

250.00ден450.00ден

Carbamid млекото за тело е формулирано на начин да ја хидрира кожата, со што ќе и даде мекост, сјај ќе ја храни и ќе ја одржува кожата здрава.

Одберете ја посакуваната количина во менито подолу.

Clear

Сувата кожа не само што е естетски не привлечна туку и ја намалува нормалната функција на кожата, со што ќе се намали способноста на кожата да не штити од надворешните штетни влијанија.

Carbamid млекото за тело е формулирано на начин да ја хидрира кожата, со што ќе и даде мекост, сјај ќе ја храни и ќе ја одржува кожата здрава. Уреата е многу добра за хидрирање на кожата, но како главна компонента млекото за тело содржи и витамини А, Е и Д како и пантенол.

Кај сува атопична кожа млекото за тело можете да го нанесувате и повеќе пати по потреба додека кај нормална кожа најдобро е да се применува после сончање за да превенира сува кожа.

 

Начин на издавање

,

Производител

Пакување

, , ,

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Carbamid хидратантно млеко за тело АКЦИЈА”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *