fbpx

Calmagzinc таблети

940.00ден

Калциумот и магнезиумот, играат важна улога во развојот и одржувањето на нормални коски. Цинкот е неопходен елемент кој е потребен за широк спектар на функции во организмот и помага да се поддржи здрав имунолошки систем. Формулацијата е збогатена со соја изофлавони и бор кои придонесуваат за правилно ресорбирање и искористување на калциумот како и нормален развој на коските и мускулите.

Calmagzinc обезбедува три важни минерали кои се специјално формулирани да работат синергетски за подобро да се апсорбираат и да бидат ефикасни. Калциумот и магнезиумот, играат важна улога во развојот и одржувањето на нормални коски. Цинкот е неопходен елемент кој е потребен за широк спектар на функции во организмот и помага да се поддржи здрав имунолошки систем. Формулацијата е збогатена со соја изофлавони и бор кои придонесуваат за правилно ресорбирање и искористување на калциумот како и нормален развој на коските и мускулите.

Оваа количина на магнезиум може да предизвика благо вознемирување на желудникот кај лица кои имаат чувствителен абдомен.

Дозирање

За возрасни и деца над 14 години се препорачува 1 до 3 таблети дневно со појадок. Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Не содржи квасец, глутен, пченица, соја и млечни состојки. Не содржи вештачки бои, конзерванси и ароми.

Состав во три таблети: Calcium (kalcium) 1050mg, Magnesium (magnezium) 525mg, Zinc (cink, zink) 15mg, Boron 3mg, Isofl avone complex 12mg.

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Calmagzinc таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *