fbpx

Caffetin menstural таблети

110.00ден

Кафетин менструал содржи ибупрофен лизинат – високоефикасен аналгетик со многу брзо дејство, во споредба со чистиот ибупрофен во форма на киселина. Идеален за справување со менстурални болки.

СОСТАВ

ibuprofen 200 mg (во форма на ibuprofen lysinate 342 mg)

ФАРМАЦЕВТСКА ФОРМА

филм-обложени таблети

ДЕЈСТВО

Кафетин менструал содржи ибупрофен лизинат – високоефикасен аналгетик со многу брзо дејство, во споредба со чистиот ибупрофен во форма на киселина.

ИНДИКАЦИИ

Кафетин менструал се употребува за ублажување на менструалните болки и дејствува веќе по 15-20 минути.

ПАКУВАЊЕ

10 таблети во блистер, во кутија

Начин на издавање

,

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Caffetin menstural таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *