Caffetin ColdPlus таблети

135.00ден

Caffetin Cold се употребува за ублажување на главните симптоми на настинка и грип (главоболка, болка во мускулите, болка во грлото, назална конгестија, зголемена телесна температура и кашлица).

Состав

Paracetamol 500 mg
Pseudoephedrine hydrochloride 30 mg
Dextromethorphan hydrobromide 15 mg
Ascorbic acid 60 mg (комбинација од природен и од синтетски витамин Ц)

Фармацевтска форма

Филм-обложена таблета

Индикации

Caffetin Cold се употребува за ублажување на главните симптоми на настинка и грип (главоболка, болка во мускулите, болка во грлото, назална конгестија, зголемена телесна температура и кашлица).

Пакување

10 филм обложени таблети во блистер, во кутија со упатство за пациентот.

Начин на издавање

Производител

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Прв напиши оценка “Caffetin ColdPlus таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *